فعال قرانی شهرستان تویسرکان درجشنواره سراسری مهد پویان سازمان جوانان هلال احمر کشور حائز مقام اول شد.

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی تویسرکان  آقای سعید فضلی در مسابقات قرآن مهد پویان سازمان جوانان هلال احمرکشور که اخیرا  در استان چهارمحال بختیاری برگزار شد در رشته قرائت مقام اول کشوری را کسب کرد.

گفتنی است جمعیت هلال احمر شهرستان تویسرکان از طریق بنر و پلاکارد این موفقیت را به جامعه قرانی تبریک گفت.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و نهم شهریور 1390ساعت 3:24  توسط همکاران   | 

از سوی امام جمعه تویسرکان حجت الاسلام سید باقر شیخ الاسلامی روحانی طرح هجرت اداره تبلیغات اسلامی بعنوان مدیرجدید حوزه علمیه شیخ علیخانی این شهرستان منصوب شد.

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی تویسرکان حجت الاسلام محمدعلی ارزنده امام جمعه تویسرکان طی حکمی حجت الاسلام سیدباقر شیخ الاسلامی روحانی طرح هجرت اداره تبلیغات اسلامی را بعنوان مدیر جدید حوزه علمیه شیخ علیخانی این شهرستان منصوب و از خدمات چندین ساله حجت الاسلام هادی انتظاری مدیر پیشین حوزه تقدیر و تشکر نمود.

گفتنی است حجت الاسلام سیدباقرشیخ الاسلامی امام جمعه موقت شهرستان نیز می باشد.


+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و نهم شهریور 1390ساعت 2:52  توسط همکاران   | 

دبیر شورای هیئات مذهبی تویسرکان از عزاداری هیئات مذهبی این شهرستان درسالروزشهادت امام جعفرصادق(ع) خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی تویسرکان  صدراله ظاهری 28شهریورجاری با اعلام این خبر،گفت: امام جعفرصادق(ع) چهره فروزان اهل بیت،تجسم صیر واخلاص،چشمه جود و سخاوت وخورشید مدینه دانش با بیانی بلیغ وکلامی فصیح زبان رسای اسلام بود.

وی افزود: در سالروز شهادت صادق آل محمد(ص) هیئات محوری وشاخص تویسرکان با شکوهتر از سنوات قبل به عزاداری وسوگواری خواهند پرداخت .

ظاهری در ادامه اظهار داشت: دستجات سینه زنی وزنجیرزنی هیئات مذهبی باتجمع در میدان امام(ره) ساعت 10 صبح روز شهادت امام صادق(ع) با عبور از خیابان اصلی در محل مصلی به اقامه عزا خواهند پرداخت.

گفتنی است یکی از مبلغین پیرامون ابعاد شخصیتی امام صادق(ع) سخنرانی می نمایند.  

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و نهم شهریور 1390ساعت 2:47  توسط همکاران   | 

برنامه های فرهنگی تبلیغی اداره تبلیغات اسلامی تویسرکان در دهه کرامت اعلام شد.

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی تویسرکان رضا شریفی راد کارشناس امورقرانی ومسئول تشکلهای دینی اداره تبلیغات اسلامی تویسرکان با اعلام این خبر،گفت: از 7الی 17مهرماه سالروز میلاد فرخنده حضرت فاطمه معصومه(س) تا میلاد مسعود ثامن الحجج حضرت امام رضا(ع) دهه کرامت می باشد.

وی افزود: عصمت قم و چشمه کویر،حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س)بزرگ بانوی نجابت وپاکی است،او فاطمه ثانی است که فقیهان وبزرگان آستان بوس حرم اویندو مزارش بهشتی از معنویت وچشمه ای از فیض وکرامت می باشدو برادرش غریب خراسان،آشنای دل محبان،مامن جانهای شیدا وپناهگاه دردمندان است.

شریفی راد،برگزاری آیین های جشن وشادی میلاد باسعادت حضرت فاطمه معصومه(س) در مساجد وهئات مذهبی،جشن تکلیف دختران در بخش قاقل رود،برپایی گفتمانهای دینی حجاب وعفاف در دهستانهای خرم رود،سید شهاب و کمالرود،برگزاری مسابقه زندگی نامه امام رضا در دهستان حیقوق النبی(ع) و مراسم جشن و سرور سالروز ولادت حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) را در هیئت رضوی از مهمترین برنامه های دهه کرامت در شهرستان تویسرکان برشمرد.
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و نهم شهریور 1390ساعت 2:45  توسط همکاران   | 

باحمایت اداره تبلیغات اسلامی،بانوان روستای کهنوش از توابع بخش مرکزی تویسرکان ،روخوانی قرآن کریم را فرامی گیرند.

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی تویسرکان  کانون قرآن اداره تبلیغات اسلامی تویسرکان باهدف بهره مندی بانوان روستای کهنوش از فرامین کلام وحی،نسبت به برگزاری کلاس دائمی قرآن در این روستا اقدام نموده است.

در این کلاس آموزشی 50 نفر از بانوان خانه دار روستای کهنوش با روخوانی قرآن کریم آشنا می شوند.

این دوره آموزشی توسط میلاد کرمی مربی آموزشیار کانون قرآن اداره تبلیغات اسلامی تویسرکان که دارای گواهینامه دارالقرآن می باشداز ابتدای ماه رمضان دائر شده است.

گفتنی است روستای کهنوش در دورترین نقطه شهرستان در خط راس مرز اسدآباد قرار درد.

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه شانزدهم شهریور 1390ساعت 2:4  توسط همکاران   | 

محمد مجید ارجمندی مدیر کل ارزیابی عملکرد رسیدگی به شکایات فرمانداری استان همدان از کارشناس اداره تبلیغات اسلامی تویسرکان با اهداء لوح تقدیر نمود.

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان تویسرکان  این تقدیر به پاس زحمات نامبرده و پیگیری در خصوص نامه های مردمی دور سوم سفر هیأت دولت  به استان همدان به آقای محمد  موسی جوکار بعمل آمده است. 
+ نوشته شده در  چهارشنبه شانزدهم شهریور 1390ساعت 1:52  توسط همکاران   | 

کارشناس قرآنی اداره تبلیغات اسلامی تویسرکان باحضور در منزل سید هادی عربی از وی عیادت کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی تویسرکان  رضا شریفی راد14 شهریور در معیت محمدصدق گمار مدیر جامعه القرآن تویسرکان از سیدهادی عربی فعال قرآنی این شهرستان عیادت کردند.

گفتنی است نامبرد ه مسئول آموزش جامعه القرآن وعضو فعال شورای قرآنی تویسرکان می باشد که قبلا بمدت 2سال مسئولیت کانون قرآن اداره تبلیغات اسلامی را عهده دار بوده است.

+ نوشته شده در  سه شنبه پانزدهم شهریور 1390ساعت 0:3  توسط همکاران   | 

 به همت روحانی طرح هجرت دهستان میانرود گفتمان دینی نماز وجوان درمسجد روستای کنجوران سفلی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی تویسرکان در این برنامه حجت الاسلام محمد قادری با اشاره به آیات و روایات اسلامی، نماز را ستون دین،معراج مومن ونورچشم پیامبر(ص) برشمرد.

وی درجمع جوانان ونوجوانان،گفت: نماز یعنی پیمودن راه معنوی از خاک  تا  خدا و آن را خضوع جان در برابر حق تعالی دانست .

قادری افزود: نماز اولین سئوال روز قیامت است که با قبولی آن سایر اعمال انسان مورد قبول خداوند است.

پاسخ به سئوالات وشبهات مخاطبین از دیگر برنامه های این گفتمان در تاریخ14شهریورجاری بود.
+ نوشته شده در  سه شنبه پانزدهم شهریور 1390ساعت 0:3  توسط همکاران   | 

گفتمان کارگاهی حجاب وعفاف با حضور 30 نفر از بانوان روستای اشتران در مسجد این روستا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی تویسرکان در این برنامه حجت الاسلام علی حیدری با تمسک  به آیات و روایات اسلامی حجاب را دژ ی محکم برای پاسداری از گوهر عفاف بانوان عنوان کرد.

وی ضمن اشاره به شبیخون فرهنگی استکبار،گفت: برپایی گفتمانهای دینی بمنظور ارتقای آموزه ها و باورهای مذهبی جوانان ونوجوانان بهترین راه مقابله با جنگ نرم دشمنان است.

ناطق در ادامه با تشریح واژه عفاف وحجاب و تفاوت آن دو باهم افزود: حجاب زندان نیست که زنان درآن محبوس باشند بلکه دژی است که از ورود غارتگران ومهاجمان جلوگیری می کند پس حجاب محدودیت نیست بلکه مصونیت است.

گفتنی است حجت الاسلام علی حیدری روحانی طرح هجرت بلندمدت در دهستان خرم رود تویسرکان می باشد.

+ نوشته شده در  سه شنبه پانزدهم شهریور 1390ساعت 0:1  توسط همکاران   | 

مدیر جامعه القرآن شعبه تویسرکان از فعالیتهای کانون قرآن اداره تبلیغات اسلامی تویسرکان تقدیر وتشکر کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی تویسرکان محمدصادق گمار 13 شهریور باحضور در اداره تبلیغات اسلامی تویسرکان از تعامل وهمکاری کانون قرآن این اداره با جامعه القران تویسرکان تقدیر وتشکر نمود.

وی افزود: ترویج فرهنگ انسان ساز قرآن کریم ومفاهیم حیات بخش آن در پرتو هعامل وهمکاری فعالین عرصه قرآنی شهرستان امکان پذیر است.

مدیر جامعه القران تویسرکان از برنامه های اینترنتی سازمان دارالقرآن الکریم ازجمله ثیت نام جشنواره قرآنی نغمه های آسمانی و مسابقات تفسیر یک جزء و3جزء نورالهدای4 که در سایت تلاوت آن سازمان انجام می شود،تشکر کرد.

+ نوشته شده در  سه شنبه پانزدهم شهریور 1390ساعت 0:0  توسط همکاران   | 

کارشناس امورقرآنی اداره تبلیغات اسلامی تویسرکان،گفت: براساس فرمایش رسول اکرم(ص) قاریان قران سه گونه اند.

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی تویسرکان رضا شریفی راد 12شهریور درجمع قاریان وحافظان جامعه القران تویسرکان با بیان اینکه قاریان قرآن سه گونه اند،افزود: گروهی از آنان قرآن را بخاطر جلب توجه مردم می خوانند،گروهی هم معانی ارزشمند قرآن کریم را فرومی گذارند که تعدادشان زیاد است اما گروهی از قاریان قران را دارو و مرهمی بر روی درد دل خویش می نهند و شب را با آن به بیداری می گذرانند و روزشان را با آن به تشنگی سپری می کنند که بخاطر این دسته از قاریان است که خداوند متعال بلا ار از زمین برطرف می سازد و دشمنان دین را از میان برمی دارد وباران رحمتش را فرو می فرستد و اینگونه از قاریان واقعا کمیاب هستند .

شریفی راد خطاب به قاریان تصریح کرد:دعا کنید تا از قاریان گروه سوم باشید تا هم در دنیا وهم در آخرت سعادتمند شوید.

+ نوشته شده در  دوشنبه چهاردهم شهریور 1390ساعت 23:58  توسط همکاران   | 

کارشناس امورقرانی اداره تبلیغات اسلامی تویسرکان،گفت: برترین عبادتها خواندن قرآن کریم است.

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی تویسرکان  رضا شریفی راد 14شهریور درجمع مخاطبین موسسه قرآنی نورالهدایه سرکان،خواندن قرآن را از برترین عبادتها نام برد.

وی با اشاره به روایتی از امام هادی(ع)،افزود: خداوند از شنونده قرآن،بلاهای دنیوی و از خواننده قرآن بلاهای اخروی را برطرف می سازد.

شریفی راد به قرآن آموزان،گفـت: کمال را فقط از خدا بخواهید ودر قرآن که کلام وحی است،بجویید زیرا امام صادق(ع) فرموده: قرآن،هدایتی است در گمراهی،روشنی بخش است در تاریکی ومایه جبران است در هر لغزشی.

گفتنی است سرکشی از موسسات وخانه های قرآن روستایی توسط کارشناس قرانی اداره تبلیغات اسلامی تویسرکان برای دومین بار می باشد.

+ نوشته شده در  دوشنبه چهاردهم شهریور 1390ساعت 23:57  توسط همکاران   | 

مسئول کانون فرهنگی تبلیغی شهر فرسفج از قرائت دعای وداع با ماه مبارک رمضان در مساجد بخش قلقلرود خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی تویسرکان حجت الاسلام اسماعیل مالکی 12 اردیبهشت با اعلام این خبر،گفت: مردم متدین بخش قلقلرود دعای وداع با ماه رمضان را درمساجد این بخش قرائت کردند.

در این آیین مذهبی دعای وداع با ماه مبارک رمضان توسط مبلغین اعزامی ماه رمضان در فضایی معنوی قرائت گردید و مومنین از خداوند متعال تا ماه رمضان سال آینده طلب مغفرت و آرزوی توفیق در عبادات خواستار شدند.

+ نوشته شده در  شنبه دوازدهم شهریور 1390ساعت 1:12  توسط همکاران   | 

نمازجماعت عید سعید فطر در تویسرکان اقامه گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی تویسرکان همزمان با فرارسیدن یکم شوال نماز جماعت عید سعید فطر در تویسرکان اقامه شد.

در این آیین باشکوه که قشرهای مختلف مردم تویسرکان حضور داشتند،نمازجماعت عید فطر به امامت حجت الاسلام رزنده امام جمعه این شهرستان در خیابان شهداء اقامه شد.

امام جمعه تویسرکان دوخطبه بعداز نماز را پیرامون زکات فطریه و احکام وارده سخنرانی کرد.

+ نوشته شده در  شنبه دوازدهم شهریور 1390ساعت 1:11  توسط همکاران   | 

همزمان بافرارسیدن یکم شوال نمازجماعت عید فطر باحضورقشرهای مختلف مردم سرکان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی تویسرکان نمازجماعت عید سعید فطر به امامت حجت الاسلام علی حکیمی روحانی اعزامی از قم در خیابان اصلی شهر سرکان اقامه شد.

گفتنی است در این آیین مذهبی نمازگزاران روستاهای بخش مرکزی نیز حضور داشتند، حجت الاسلام حکیمی دوخطبه بعدازنماز را درخصوص زکات فطریه جهت بهبود وضع مستمندان و احکام و ارده در شرع مقدس اسلام سخن گفت. 

+ نوشته شده در  شنبه دوازدهم شهریور 1390ساعت 1:10  توسط همکاران   | 

 همزمان بافررسیدن یکم شوال نمازجماعت عیدسعیدفطر در 50 روستای تابعه این شهرستان اقامه شد.

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی تویسرکان آیین مذهبی نمازجماعت عید سعید فطربه همت مبلغین اعزامی به روستاها همزمان در50 مسجد روستای بخش مرکزی وبخش قلقلرود این شهرستان باحضور اقشارمختلف مردم اقامه شد.

گفتنی است مبلغین اعزامی از ابتدای ماه رمضان در روستاها مشغول ترویج احکام دینی بودند.   

+ نوشته شده در  شنبه دوازدهم شهریور 1390ساعت 1:9  توسط همکاران   | 

کارشناس امورفرهنگی اداره تبلیغات اسلامی تویسرکان،گفت: روحانیان باید به امکانات روزتجهیز شوند.

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی تویسرکان محمد موسی جوکار5شهریورجاری با بیان این مطلب،گفت: تغذیه فکری وعلمی مبلغین درحقیقت تغذیه جامعه بوده وثمره آن علاوه بر ارتقای سطح معلومات روحانیون به آحاد جامعه نیز می رسد.

وی افزود: در دنیاس امروز که عصر ارتباطات وفناوری است،مبلغین باید از امکانات روز بهره مند شوند و روش تغذیه آنان را از سنتی به روز تبدیل کنیم.

جوکار،فعالیت کامل در این خصوص را برخورداری همه مبلغین محترم شبکه تبلیغ اعم ازطرح هجرت،مستقر و بومی را از امکانات روز با عنایت ویژه مسئولین عملی دانست.

+ نوشته شده در  دوشنبه هفتم شهریور 1390ساعت 22:59  توسط همکاران   | 

مسئول تشکلهای دینی اداره تبلیغات اسلامی تویسرکان از همکاری این اداره با ستاد اقامه نماز شهرستان جهت برگزاری مسابقه بزرگ کتابخوانی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی تویسرکان  رضاشریفی راد 7شهریورهدف از این برنامه را  ترویج فرهنگ کتابخوانی درشهرستان عنوان کرد.

وی،مهلت مسابقه را 15 آبان ماه جاری ونحوه شرکت درمسابقه را غیرحضوری اعلام وافزود: علاقمندان با مراجعه به اداره تبلیغات اسلامی و تحویل کتاب نماز و عبادت امام رضا(ع) نسبت به ارسال پاسخنامه تا مورخ 15 آبان اقدام خواهند کرد.

شریفی راد،کمک هزینه سفر حج عمره،کمک هزینه سفر عتبات عالیات،کمک هزینه سفر مشهدمقدس  را از جوائز مسابقه بزرگ کتابخوانی تحت عنوان:نماز وعبادت امام رضا درسطح استان همدان نام برد.

گفتی است هماهنگی برگزاری مسابقه 7شهریور جاری در دفتر امام جمعه تویسرکان با حضور اعضاءستاد اقامه نماز برگزار شد.

+ نوشته شده در  دوشنبه هفتم شهریور 1390ساعت 22:49  توسط همکاران   | 

رضاشریفی راد مسئول تشکلهای دینی اداره تبلیغات اسلامی تویسرکان در دومین نشست رابطین اقامه نمازشهرستان تویسرکان شرکت کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی تویسرکان این نشست باهدف توسعه وترویج فرهنگ نماز 7شهریور در دفتر امام حمعه شهرستان برگزار شد.

در این نشست حجت الاسلام محمدعلی ازنده امام جمعه ومسئول ستاد اقامه نماز تویسرکان با تمسک به آیات و روایات اسلامی پیرامون اهمیت فریضه بسیار مهم نماز سخن گفت.

وی با بیان اینکه نماز اولین سئوال روز قیامت است،افزود: با قبولی نماز سایر اعمال انسان هم در روز قیامت پذیرفته خواهد شد.

در ادامه رضاشریفی راد نماینده اداره تبلیغات اسلامی،گفت: نماز برنامه بندگی انسان وکتاب نیایش است و نمازجماعت محور وحدت و معیارمحبتهاست که دلها را باصفا،اندیشه ها را ذلال،امیدها را افزون،عشقها را جهت دار و زندگی را پاک از گناه و زشتی می سازد.

برنامه ریزی جهت برگزاری مسابقه بزرگ کتابخوانی،توزع کتاب منبع(نمازوعبادت امام رضا)،ثبت نام از مخاطبین و ارائه پیشنهادت و انتقادات توسط رابطین نماز ادارات ونهادها از دیگر برنامه های نشست اقامه نماز شهرستان تویسرکان بود.

 

 

+ نوشته شده در  دوشنبه هفتم شهریور 1390ساعت 22:42  توسط همکاران   | 

کارشناس قرآنی اداره تبلیغات اسلامی تویسرکان از ثبت نام علاقمندان شرکت درجشنواره نغمه های اسمانی دراین شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی تویسرکان رضاشریفی راد 7شهریور بااعلام این خبر،گفت: این جشنواره باهدف شناسایی وجذب نخبگان قرانی به همت سازمان دارالقرآن الکریم انجام می شود.

وی افزود: در این طرح نرم افزاری دراختیار ثبت نام کنندگان قرارمی گیرد که درآن 5 تلاوت مبنا توسط 2نفر از قاریان برجسته قرار می گیرد که ضمن انتخاب 1 تلاوت از 5 تلاوت مبنا درلوح فشرده نسبت به حفظ وتقلیدآن اقدم کنند.

شریفی راد یادآورشد: علاقمندان می توانند فایل صوتی تلاوت خود را براساس یکی از تلاوتهای تعیین شده تا پایان مهرماه در سایت تلاوت سازمان دارالقران الکریم بارگذاری کنند.

شایان ذکراست تلاوتهای ارسالی توسط اساتیدفن قرائت مورد بررسی قرارگرفته به 114 نفراز واجدین شرائط کمک هزینه سفرعمره مفرده اهدائ خواهد شد.

 

  

+ نوشته شده در  دوشنبه هفتم شهریور 1390ساعت 22:31  توسط همکاران   | 

شناسایی و کمک رسانی به خانواده های بی بضاعت در شاهزید

به همت روحانی مستقر روستای شاهزید و با کمک خیرین این روستا 10 خانواده بی بضاعت و آبرومند شناسایی و دلجویی و مساعدت بعمل آمد.

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی تویسرکان حجت الاسلام کارشناس 6 شهریور جاری با اعلان خبر فوق گفت : با عنایت به اینکه امام راحل عظیم الشان کمیته امداد را بنا نهاد تا مردم با عزت و آبرو زندگی کنند ما این کار را هر ساله در ماه مبارک رمضان انجام می دهیم تا به هدف والای امام جامه عمل بپوشانیم .

+ نوشته شده در  یکشنبه ششم شهریور 1390ساعت 1:6  توسط همکاران   | 
مسئول تشکلهای دینی اداره تبلیغات اسلامی تویسرکان از برپایی جشن پرهیزگاری و اقامه نمازعیدفطردر این شهرستان خبر داد. به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی تویسرکان رضا شریفی راد 5 شهریور با اعلام این خبر،گفت:عید سعیدفطر،عید نوفیق عبودیت،معرفت وتهذیب نفس است. وی افزود: قشرهای مختلف مردم مومن ومندین این شهرستان به شکرانه یک ماه روزه داری،مبارزه با هوای نفس و تجدید قوای معنوی،نمازجماعت عید سعید فطر و جشن پرهیزگاری را در مصلای امام خمینی(ره)تویسرکان برگزار می نمایند. شریفی راد،کمک به مستمندان،عیادت از بیماران،تفقد از ایتام کمیته امداد و بازدید دسته جمعی از خانواده های شهدا و ایثارگران را از مهمترین برنامه های عید سعید فطر در تویسرکان برشمرد. گفتنی است در این برنامه ها مسئولین هیئات مذهبی،مداحان وشاعران مذهبی،معتمدین و هیئت امنای مساجد و دیگر تشکلهای دینی شهرستان حضور فعال خواهد داشت.
+ نوشته شده در  یکشنبه ششم شهریور 1390ساعت 0:44  توسط همکاران   | 

مسئول کانون فرهنگی تبلیغی بخش قلقل رود از برگزاری ضیافت نور درطول ماه مبارک رمضان درمساجد این بخش خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی تویسرکان  حجت الاسلام اسماعیل مالکی 5 شهریور با اعلام این خبر،گفت: رمضان دعوتی است معنوی که همه بندگان مهمانان این ضیافت هستند.

وی افزود: رمضان بهار دلهای خداجوست که باران کرامت شهرالله روز وشب بایاد خدا صفابخش دلهای شب زنده دار است.

مالکی، برنامه های ضیافت نور در مساجدبخش قلقل رود را درطول ماه مبارک رمضان: قرائت ترنیل قرآن کریم،اقامه نماز جماعت مغرب وعشاء،پرسش وپاسخ با نمازگزاران و ضیافت افطاری توسط خیرین و ختم صلوات به همت هیئات مذهبی خواهران باهماهنگی کانون فرهنگی تبلیغی شهر فرسفج نام برشمرد.

+ نوشته شده در  جمعه چهارم شهریور 1390ساعت 23:20  توسط همکاران   | 

مسئول کانون فرهنگی تبلیغی شهر فرسفج از اقامه نماز جماعت عید فطر در1مسجدشهری و6 مسجد روستایی بخش قلقلرود خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی تویسرکان  حجت الاسلام اسماعیل مالکی 5 شهریور با اعلام این خبر،گفت: عید سعید فطر،سپاس نعمتی است که درماه مبارک رمضان نازل شده است.

وی افزود به برکت وجود مبلغین اعزامی ماه رمضان،نمازجماعت عیدسعید فطر باشکوهتر از سالهای قبل درمسجدعاشورای شهرفرسفج ومساجد 6 روستا در دهستانهای میانرود وکمالرود با حضور قشرهای مختلف مردم روزه داز،اقامه خواهدشد.

مالکی اظهار داشت امامان جماعت مساجد دوخطبه بعداز نماز عیدفطر را پیرامون زکات فطریه و احکام وارده برای نمازگزاران بیان می کنند ونهادهای خیریه هم نسبت به جمع آوری زکات از مردم اقدام خواهند کرد.

گفتنی است ذکرقتوت نماز عید فطر به همت کانون فرهنگی تبلیغی شهرفرسفج تهیه و به تعداد لازم تکثیر شده است.

+ نوشته شده در  جمعه چهارم شهریور 1390ساعت 23:18  توسط همکاران   | 

کارشناس قرانی اداره تبلیغات اسلامی تویسرکان از نحوه اختصاص اعتبارات قرانی انتقاد کرد

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی تویسرکان رضا شریفی راد 5 شهریورجاری،گفت: اجرای طرح نهضت قرآن آموزی مستلزم اختصاص بیشتر وبموقع اعتبارات است.

وی افزود درصورت تامین نشدن بودجه کافی از سوی سازمان دارالقران الکریم،استقبال خوبی از سوی مخاطبین صورت نمی پذیرد.

شریفی راد تصریح کرد: در شرایطی که استکبار جهانی با ترفندهای مختلف اینترنتی وماهواره ای باورهای قرآنی ودینی جوانان ونوجوانان یعنی سرمایه های اصلی مملکت را نشانه رفته است،باید اعتبارات قرآنی دوچندان باشد.

کارشناس قرانی اداره تبلیغات اسلامی تویسرکان کمبود اعتبار را  اساسی ترین مشکل نهضت قرآن آموزی برشمرد واظهار داشت این درشرایطی است که مربیان طرحهای تخصصی کانون قرآن،هنوز حق الزحمه 6 ماهه اول سال 89 را دریافت نکرده اند.

+ نوشته شده در  جمعه چهارم شهریور 1390ساعت 23:14  توسط همکاران   | 

عکاس : حسین اسکندری

+ نوشته شده در  جمعه چهارم شهریور 1390ساعت 23:11  توسط همکاران   | 

همزمان باروزجهانی قدس و با هدف حمایت از انتفاضه فلسطین،راهپیمایی باشکوهی در تویسرکان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی تویسرکان  قشرهای مختلف مردم تویسرکان،روحانیون،هیئات مذهبی،کانونهای فرهنگی،مداحان وشاعران مذهبی همزمان با سراسر کشور با تجمع در میدان فرشید و قرائت شعارهای مرگ برآمریکا،مرگ بر اسرائیل و عبور از خیابان اصلی در مصلای امام خمینی(ره) گردهم آمدند.

در ادامه سید رضا میرمعینی از روحانیان شهرستان پیرامون اهمیت روزقدس و آینده نگری بنیانگذارجمهوری اسلامیحضرت امام خمینی(ره) درحمایت جهان اسلام از انتفاضه فلسطین مطالبی را بیان کرد.

به آتش کشیدن پرچم رزیم صهیونیستی و قرائت قطعنامه پایانی از دیگربرنامه های روز قدس در تویسرکان بود.

+ نوشته شده در  جمعه چهارم شهریور 1390ساعت 22:59  توسط همکاران   | 

ماهنامه شماره 42 محراب در بین تشکلهای دینی شهرستان تویسرکان توزیع شد.

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی توسرکان  این توزیع به همت اداره تبلیغات اسلامی تویسرکان دربین روحانیون شهرستان انجام شد.

گفتنی است ماهنامه محراب بامطالبی چون:ذکر احادیث ائمه اطهار،پرسش وپاسخ درخصوص احکام دینی هرماه جهت تغذیه فکری روحانیان وائمه جماعات باحمایت سازمان تبلیغات اسلامی در اختیار مخاطبین قرار می گیرد.    

+ نوشته شده در  جمعه چهارم شهریور 1390ساعت 22:54  توسط همکاران   | 

در هفته وداع باماه مبارک رمضان،محفل نورانی انس باقرآن کریم در مسجد روستای مبارک آباد تویسرکان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی تویسرکان محفل انس باقرآن باهمکاری شورای هیئات مذهبی،شجره طیبه وپایگاه مقاومت بدر روستای مبارک آباد درشب 25ماه رمضان برگزار گردید.

در این آیین معنوی که قشرهای مختلف مردم تویسرکان حضور داشتند،ابتدا 4 تن از قاریان برجسته شهرستان به قرائت آیاتی از کلام وحی پرداختند،در ادامه حافظان وقاریان بین المللی مدعو از شهر مقدس قم در هاله ای از نورانیت با تلاوت زیبای خودشان حال وهوایی روحانی به مجلس بخشیدند.

اجرای برنامه حاملان قرآن در ابتدای این محفل نورانی از دیگر برنامه های شبی باقرآن در روستای مبارک باد تویسرکان بود.  

+ نوشته شده در  جمعه چهارم شهریور 1390ساعت 22:40  توسط همکاران   | 

دبیرشورای هیئات مذهبی تویسرکان،گفت: پرهیز ازمزاحمتهای صوتی ورعایت حقوق همسایگان یکی ازوظائف مسئولین هیئات است.

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی تویسرکان صدراله ظاهری 3شهریور درجمع مسئولین هیئات مذهبی که درحسینیه قمربنی هاشم(ع) سرابی گردهم آمده بودندبابیان این مطلب،گفت:باید تلاش جهت اصلاح الگوهای غیرمنطبق بادستاوردهای مغایر فرهنگ دینی در دستور کار هیئات مذهبی قرار گیرد و رعایت حقوق همسایگان را مورد بحث قرارداد وافزود: پرهیز از مزاحمتهای صوتی و رعایت حقوق همشهریان از وظائف : اخلاقی،عاطفی،و مذهبی هیئات می باشد.

دعوت از کلیه مسئولین هیئات جهت شرکت در مراسم روز قدس و نماز جماعت عید فطر از دیگر مصوبات نشست شورای هیئات مذهبی تویسرکان بود.

+ نوشته شده در  جمعه چهارم شهریور 1390ساعت 22:36  توسط همکاران   |